skip to content
 
 
 

Navštivte nás na veletrhu Gaudeamus v Brně

 .
04/10/2018
 .

Na brněnském výstavišti se od 23. do 26. října 2018 koná již 25. ročník veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus. Rádi vás přivítáme na našem stánku, kde získáte informace o soutěži Euroscola, o možnostech stáží a návštěv v Evropském parlamentu i dalších institucích. Samozřejmě vám rádi zodpovíme dotazy ohledně fungování Evropského parlamentu či Evropské unie a o nadcházejících Evropských volbách 2019.  

 .
 .

Studujete střední školu a přemýšlíte, kam dál?  Určitě zamiřtě do Brna na Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus, který se letos uskuteční již po pětaadvacáté. Na několik desítek vystavovatelů Vám představí svou nabídku pro čerstvé absolventy. U stánku Kanceláře Evropského parlamentu se kromě činnosti této instituce také dozvíte, jaké projekty má Evropský parlament pro studenty a mladé lidi. Příkladem je středoškolská soutěž Euroscola, zajímavá pro Vás může být stáž v Evropském parlamentu, na kterou se však můžete hlásit, až když budete mít bakalářský diplom v ruce.

V neposlední řadě budete mít na našem stánku možnost dozvědět se vice informací o nadcházejícíh volbách do Evropského parlamentu v květnu 2019 a o platformě Tentokrát budu volit, prostřednictvím které se snažíme  spojit lidi, kteří chtějí pomoci k vyšší volební účasti v evropských volbách. Naším cílem není říkat, komu by měli dát svůj hlas. Chceme se zasadit o účast na hlasování jako takovém. Chceme podpořit zapojení do demokratického procesu, ve kterém lidé volí vědomě a informovaně. Chceme využít síly mezilidské konverzace a napříč Evropou vytvořit komunitu, která se zasadí o smysluplnost účasti ve volbách. Společně tak rozhodneme, v jaké Evropě chceme žít.