skip to content
 
 
Euroopa valimised
Euroopa valimised
 

Euroopa Parlamendi büroo jagab teavet Euroopa Parlamendi kohta, aitab kaasa Euroopa Parlamendi tegevuse kajastamisele Eesti meedias, on abiks ajakirjanikele parlamendi istungite külastamisel ning seminaridel osalemisel, aitab kontakteeruda Euroopa Parlamendi liikmetega, teeb koostööd koolide ja muude õppeasutustega Euroopa Parlamendi tutvustamiseks.

Samuti annab büroo teavet Euroopa Parlamendi Brüsseli ja Strasbourgi hoonete külastamisvõimaluste kohta ning tutvustab Euroopa Parlamendis töötamise ja praktika võimalusi.

Euroopa Liidu Maja infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) on saadaval Euroopa Parlamendi tegevust tutvustavad trükimaterjalid. Infokeskus on maikuus 2019 avatud esmaspäevast reedeni kell 10-17 ning siis saab infokeskusest ka Euroopa Parlamendi valimisi puudutavat üldinfot.

 

 
 .

Uudised

Euroopa Komisjon ja ELi liikmesriigid peavad tugevdama sotsiaalseid õigusi, esitades uued seadusandlikud ettepanekud ja tagades piisava rahastuse.
On selge oht, et ELi pikaajalise eelarve läbirääkimisi ELi Nõukoguga ei ole võimalik õigeaegselt lõpuni viia, hoiatavad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Välisriikide valimistesse sekkumine ohustab Euroopa demokraatlikke ühiskondi ja toob kasu ELi-vastastele, paremäärmuslikele ja populistlikele jõududele, hoiatavad Euroopa Parlamendi liikmed.
Ted tenders.
Päevakorras: ELi pikaajalise eelarve õigeaegne vastuvõtmine on ohus: parlamendiliikmed nõuavad hädaolukorra kava; parlamendiliikmed arutavad eelarvet ja poliitilisi prioriteete;  ELi tippkohtumise prioriteetide arutelu ELi Nõukogu eesistujariigi Soome esindajate, Jean-Claude Junckeri ja Michel Barnier’ga.
Neljapäeval toimus Eesti volinikukandidaadi Kadri Simsoni avalik kuulamine EP energia- ja tööstuskomisjonis.
Euroopa Parlamendi poolt tellitud Eurobaromeetri uuringu kohaselt aitas kõrgele osalusele 2019. aasta Euroopa valimistel kaasa noorte osaluse kasv.
rohkem