skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
 
11/10/2017

Fraktsioonid

Euroopa Parlamendi saadikud ei koondu rahvusliku kuuluvuse järgi, vaid jagunevad poliitiliste vaadete järgi fraktsioonidesse. Fraktsiooni moodustamiseks on vaja 25 parlamendiliiget ning selles peab olema esindatud vähemalt neljandik liikmesriikidest. Parlamendisaadik võib samaaegselt kuuluda ühte fraktsiooni.
Praegu tegutseb parlamendis 8 fraktsiooni, lisaks on omaette grupiks koondunud fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmed.

Parlamendi suurim fraktsioon on mõõdukalt parempoolne Euroopa Rahvapartei (EPP), tuntud ka Kristlike Demokraatide nime all, ja koondab 214 liiget. Eestist kuulub EPP fraktsiooni IRLi liige Tunne Kelam.

Liikmete arvult järgmine on Sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsioon Euroopa Parlamendis (S&D), kuhu kuulub 189 parlamendiliiget. Eestist kuulub S&D fraktsiooni SDE liige Marju Lauristin.

Suuruselt neljas on Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu fraktsioon (ALDE), kuhu kuulub 68 liiget, nende seas ka reformierakondlased Kaja Kallas, Urmas Paet ning keskerakondlane Yana Toom.

Üksikkandidaadina Euroopa Parlamenti kandideerinud Indrek Tarand liitus Roheliste/Euroopa Vabaliidu fraktsiooniga  (51 liiget) (GREENS/EFA)

Ülejäänud Euroopa Parlamendi fraktsioonid:

Euroopa Konservatiivid ja Reformistid (ECR), 74 liiget
Euroopa Ühendatud Vasakpoolsete/Põhjamaade Roheliste Vasakpoolsete liitfraktsioon (GUE/NGL), 52 liiget
Vaba ja Otsedemokraatliku Euroopa fraktsioon (EFDD), 41 liiget
Rahvaste ja Vabaduste Euroopa fraktsioon (ENF), 40 liiget
Fraktsioonilise kuuluvuseta parlamendiliikmeid (NA) on 18