skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
EP trükised
EP trükised
 

Mis on COSAC?

COSAC on ELi riikide ja kandidaatriikide Euroopa asjadega tegelevate parlamendikomisjonide ning Euroopa Parlamendi esindajate kohtumisfoorum. COSACi kohtumiste eesmärk on levitada teavet ELi töö kohta. Kohtumistel arutatakse ELi aktuaalseid teemasid ning üldisemaid teemasid, nagu näiteks riikide parlamentide roll ELis, subsidiaarsuse põhimõte, läbipaistvus jne.

Alates 1989. aastast on COSAC kohtunud kaks korda aastas, üks kord iga eesistumisaja jooksul. Kohtumised kestavad tavaliselt poolteist päeva ning korraldusliku külje ja päevakorra ettevalmistamise eest vastutab eesistujariigi parlament.

Kohtumised toimuvad koostööd COSACi sekretariaadiga, mis asub Brüsselis Euroopa Parlamendi hoones ning koosneb alalisest ametnikust, Euroopa Parlamendi ametnikust ning eelmise, praeguse ja tulevase eesistujariigi ametnikest.

COSAC

COSAC on akronüüm prantsuskeelsest nimetusest "Conférence des Organes Spécialisés dans les Affaires Communautaires".

Lisateave:

COSACi koduleht
 .
21/06/2010