skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
EP trükised
EP trükised
 

Kas ma pean teise ELi riiki reisides passi kaasa võtma?

Schengeni eeskirjadega kaotatakse passi esitamise nõue Schengeni riikide sisepiiride ületamisel, kuid pärast Schengeni riiki sisenemist võidakse siiski nõuda kehtiva isikut tõendava dokumendi esitamist.

Identifitseerimise nõue tähendab, et Schengeni riigis viibivad isikud peavad suutma tõendada oma kodakondsust. Schengeni riikide vahel reisides tuleb seega alati pass või isikutunnistus kaasa võtta, ehkki piiril, lennujaamas jne passikontrolli ei ole. Samuti tuleb meeles pidada, et lennufirmad nõuavad sageli isikut tõendava dokumendi esitamist.

Piirikontrolli ei ole kaotatud Suurbritannias ja Iirimaal.

Põhjamaade passiliit

Põhjamaade passiliit hõlmab viie Skandinaavia riigi vahelist koostööd, mis tugineb samadele aluspõhimõtetele nagu Schengeni koostöö. Skandinaavias reisides ei tehta tavaliselt eraisikute passi- ega muud politseikontrolli ning Skandinaavia politsei- ja immigratsioonivõimud teevad tihedat koostööd, mis tähendab, et nende riikide kodanikel on õigus Skandinaavias passita reisida.
Et Island ja Norra, mis kuuluvad Põhjamaade passiliitu, kuid mitte ELi, saaksid Schengeni koostöö praktilistes aspektides täielikult osaleda, on Schengeni riigid sõlminud nende riikidega koostöölepingu.