skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
EP trükised
EP trükised
 

Kas Gran Canaria on ELi osa?

Jah - Gran Canaria on ELi osa seetõttu, et Hispaania kuulub ELi. EL toimimise lepingu geograafilist ulatust käsitlevas sättes (artikkel 355; endise EÜ asutamislepingu artikkel 299) sätestatakse, et "aluslepingute sätteid kohaldatakse Guadeloupe`i, Prantsuse Guajaana, Martinique`i, Réunion`i, Saint-Bartélemy, Saint-Martini (Prantsusmaa ülemeremaad ja -territooriumid), Assooride, Madeira ja Kanaari saarte suhtes".

Kuid edasi sätestatakse, et võttes arvesse nende piirkondade kaugust, isoleeritust ja teatavaid muid erijooni, võib nõukogu võtta nende suhtes erimeetmeid seoses tolli- ja kaubanduspoliitikaga, maksupoliitikaga, vabatsoonidega jne. Seepärast kohaldatakse Gran Canaria suhtes eraldi tollieeskirju ja on võimalik jätkata tollimaksuvaba kaubandust, ehkki tollimaksuvaba müük on ELi riikide vahelistel reisidel põhimõtteliselt keelatud.

21/01/2010