skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
EP trükised
EP trükised
 

Millised riigid on ELi liikmed ja millal nad liikmeks said?

ELi kuulub praegu 28 liikmesriiki.

Belgia, Itaalia, Luksemburg, Madalmaad, Prantsusmaa, Saksamaa Liitvabariik (1952)

Iirimaa, Taani, Ühendkuningriik (1973)

Kreeka (1981)

Hispaania, Portugal (1986)

Austria, Rootsi, Soome (1995)

Eesti, Küpros, Leedu, Läti, Malta, Poola, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari (2004)

Bulgaaria ja Rumeenia (2007)

Horvaatia (alates 1. juuli 2013)

Türgi  on kandidaatriik. Ühinemisläbirääkimisi alustasid nad 3. oktoobril 2005. Detsembris 2005 sai kandidaatriigi staatuse endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik, kuid ühinemisläbirääkimised ei ole veel alanud. 24. veebruaril 2010 otsustas Euroopa Komisjon alustada ühinemisläbirääkimisi Islandiga.

Kõik ülejäänud Lääne-Balkani riigid on potentsiaalsed kandidaatriigid: Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro  ning Serbia, sealhulgas ka Kosovo. EL on korduvalt kõrgeimal tasemel toonitanud oma kindlat otsust, et Lääne-Balkani riigid võetakse kunagi ELi kui nad täidavad ühinemiskriteeriumid.

"Unustatud laienemine"

Kui Lääne- ja Ida-Saksamaa alates 3. oktoobrist 1990 uuesti ühendati, sai endisest Ida-Saksamaast EÜ osa, sest Lääne-Saksamaa oli juba EÜ liikmesriik. Sellele sündmusele viidatakse ka kui "unustatud laienemisele", sest tegelikult lisandus sellega ELi 20 miljonit uut kodanikku.

18/07/2013