skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
LUX filmiauhind 2017, 3 finalisti
LUX filmiauhind 2017, 3 finalisti
 

Filmiauhinna LUX võitis Van Groeningeni "The Broken Circle Breakdown"

Muusikaga põimitud Belgia film räägib omanäolise armastusloo Elisest ja Didier'ist, kes peavad tulema toime raske kaotusega. EP presidendilt Martin Schulzilt kolmapäeval, 11. detsembril, auhinna vastu võtnud van Groeningen lausus, et filmiauhind LUX on suurepärane algatus, mis paneb vaatama filme, mis muidu jääksid tähelepanuta.

"Euroopa filmid aitavad luua Euroopa kultuuriteadvust, jutustades lugusid sellest, kes me oleme ja kes meist võib saada. Filmitegijal ei ole meid, Euroopa poliitikuid vaja, kuid meil poliitikuil, on teid, filmitegijaid vaja. Jutustused ja emotsioonid aitavad arendada identiteeti. Euroopa filmid toetavad ühtekuuluvustunnet," rääkis president Schulz detsembri istungijärgul toimunud auhinnatseremoonial.

Saadikuid tänanud van Greoningeni sõnul on tal uskumatu au, et saadikud tõepoolest vaatasid tema filmi ja hääletasid selle poolt. "Seepärast on filmiauhind LUX suurepärane algatus – see paneb vaatama filme, mis muidu jääksid tähelepanuta. Sel moel on filmidel võimalik jõuda erinevatesse piirkondadesse ja riikidesse ning just sel eesmärgil me filme teemegi," rääkis režissöör.

Kolme finalisti hulka jõudsid tänavu veel Itaalia-Prantsuse koostöös valminud Valeria Golino "Mesi" ehk "Miele" ning Ühendkuningriigis vändatud Clio Barnardi "The Selfish Giant" ehk "Isekas Hiiglane".

EP filmiauhinna eesmärgiks on populariseerida Euroopa kino ja toetada debatti Euroopa Liidu väärtustest. Viimasesse valimisvooru jõudnud filmid saavad subtiitrid 24 ametlikus ELi keeles ning neid näidatakse kõigis liikmesriikides LUXi filmipäevade raames. Eestis sai 2013. aastal filme näha PÖFFi raames.


LUX filmiauhind

Aktuaalne: Filmiauhind LUX 2013Parlament avalikustas filmiauhinna tänavused kandidaadid

Lisainfo:
  
Jaan SOONE

(32-2) 28 32 282 (BXL)
(33-3) 88 17 34 73 (STR)
(32) 498 98 3329
jaan.soone@europarl.europa.eu
press-ET@europarl.europa.eu

Video: Filmiauhind LUX