skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Uudised

Euroopa Parlment.
Euroopa Parlament avaldas täna riiklikel arvamusküsitlustel põhineva esimese prognoosi kohtade jaotuse kohta 9. parlamendi koosseisus.
Euroopa Parlment.
Neljapäeval toimunud hääletusel andis parlament toetuse välismaiste otseinvesteeringute taustauuringute ELi raamistiku loomisele.
Kutsume osalema Tartu Ülikooli poliitikateaduste instituudi seminaril “Kuidas käsitleda Euroopa Liitu õppetöös, kui Eesti on olnud liikmesriik juba 15 aastat ehk Euroopa Liit on meie siseasi?”
.
Teisipäeval toimunud hääletusel toetasid parlamendiliikmed ettepanekut kaasajastada kodanikukaitse mehhanismi, et paremini reageerida metsatulekahjudele, tormidele ja üleujutustele ELis.
100 päeva enne Euroopa Parlamendi valimisi on ajakirjanikud kutsutud jälgima otseülekannet pressibriifingult Strasbourgis.
Päevakorras: Arutelu Euroopa tulevikust Itaalia peaministri Giuseppe Conte’ga, ELi kodanikukaitse mehhanism: loodusõnnetustele reageerimise tõhustamine, ELi ja Singapuri vahelise vabakaubanduslepingu heakskiitmine, investeeringud majandusliku ja sotsiaalse ühtekuuluvuse toetamiseks perioodil 2021-2027.
Euroopa Parlament võttis neljapäeval vastu resolutsiooni, millega tunnustas Juan Guaidód Venezuela ajutise presidendina kooskõlas Venezuela põhiseadusega. 
Kolmapäeva pärastlõunal EP täiskogul toimunud arutelul kordasid saadikud, et EL jääb kindlaks rahu, stabiilsuse ja siseturu terviklikkuse kaitsmise küsimustes.
Päevakorras: Arutelu Brexiti teemal pärast hääletust Ühendkuningriigi parlamendi alamkojas, rahvusvahelise holokausti mälestuspäeva tseremoonia, arutelu Euroopa tuleviku teemal Soome peaministri Juha Sipiläga, demokraatlikult valitud rahvaesindajate vastu suunatud vägivalla ärahoidmine  
Euroopa Parlament on neli kuud enne Euroopa valimisi loonud uue veebilehe, et selgitada valimiste reegleid igas liikmesriigis ning väljapool Euroopa Liitu hääletamiseks. Veebileht on loodud, et aidata valijatel leida kogu vajalik teave ühest kohast. 
.
ELi valitsused, mis sekkuvad kohtute töösse või ei tegele piisavalt korruptsiooni ja pettuste väljajuurimisega, peavad edaspidi arvestama, et nende ELi toetused võidakse peatada.