skip to content

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis veebilehe küpsisereeglistik.

Kasutame veebiküpsiseid teie kasutajakogemuse parendamiseks. Neid ei kasutata isikuandmete kogumiseks, vaid Google Analytics`i vahendusel statistilisel eesmärgil. Te võite veebiküpsiste seadeid igal hetkel muuta.

jätkama
 
 
ajakirjanikud
ajakirjanikud
 

Uudised 2019

Euroopa Komisjon ja ELi liikmesriigid peavad tugevdama sotsiaalseid õigusi, esitades uued seadusandlikud ettepanekud ja tagades piisava rahastuse.
On selge oht, et ELi pikaajalise eelarve läbirääkimisi ELi Nõukoguga ei ole võimalik õigeaegselt lõpuni viia, hoiatavad parlamendiliikmed neljapäeval vastu võetud resolutsioonis.
Välisriikide valimistesse sekkumine ohustab Euroopa demokraatlikke ühiskondi ja toob kasu ELi-vastastele, paremäärmuslikele ja populistlikele jõududele, hoiatavad Euroopa Parlamendi liikmed.
Ted tenders.
Päevakorras: ELi pikaajalise eelarve õigeaegne vastuvõtmine on ohus: parlamendiliikmed nõuavad hädaolukorra kava; parlamendiliikmed arutavad eelarvet ja poliitilisi prioriteete;  ELi tippkohtumise prioriteetide arutelu ELi Nõukogu eesistujariigi Soome esindajate, Jean-Claude Junckeri ja Michel Barnier’ga.
Neljapäeval toimus Eesti volinikukandidaadi Kadri Simsoni avalik kuulamine EP energia- ja tööstuskomisjonis.
Hääletamine.
·  25. mai tuleks kuulutada rahvusvaheliseks totalitarismivastase võitluse kangelaste päevaks ·  Holokausti mis tahes vormis eitamine, vihakõne ja vägivald tuleb hukka mõista ·  Totalitaarsete režiimide ajaloo ja tegevuse tagajärgede analüüs tuleb võtta kõigi ELi koolide õppekavadesse ja õpikutesse
- Parlamendiliikmed lükkavad tagasi igasuguse väljaastumislepingu milles ei ole kaitsemeedet (backstop)- Vastutus lepinguta Brexiti eest jääb täielikult Ühendkuningriigi kanda- Artiklis 50 sätestatud perioodi on võimalik pikendada kui sellel on kindel eesmärkj ja  Ühendkuningriik seda taotleb
Teisipäeval toimunud hääletusel andis Parlament oma toetuse Christine Lagarde’i asumiseks Euroopa Keskpanga presidendi ametikohale.
Euroopa Parlment.
Päevakorras: Hääletus Christine Lagarde’i nimetamise kohta Euroopa Keskpanga juhiks, Brexit: arutelu Michel Barnierga, valimistesse sekkumine ja väärinfo levik Euroopas.
Euroopa Parlamendi Büroo Eestis kutsub Eesti gümnaasiumide ja kutseõppeasutuste õpilasi osalema Euroscola videokonkursil teemal: "Mida teha plastikpakendiga?"
Euroopa Parlment.
Käesoleval ametiajal on Euroopa Parlamendil 44 parlamentidevahelist delegatsiooni.