skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti atbalsta ES ārējo robežu stiprināšanas plānu

16/12/2015

Komisijas priekšlikums pārveidot Frontex aģentūru par Eiropas robežu un krasta apsardzes dienestu, ko steidzamas nepieciešamības gadījumā varētu nodarbināt pat bez attiecīgās dalībvalsts piekrišanas, guva plašu atbalstu Eiropas Parlamenta otrdienas vakara debatēs ar Komisijas priekšsēdētāja pirmo vietnieku Frānsu Timmermanu un komisāru Dimitri Avramopulu.


ES ārējo robežu pārvaldības pamatā jābūt ES un dalībvalstu kopīgo interešu un dalītas atbildības principiem, teica Timmermans.

Komisija arī ierosinājusi Frontex aģentūrā izveidot īpašu Eiropas Atgriešanas biroju. Ārkārtas situācijās pēc dalībvalsts pieprasījuma vai pēc ES lēmuma varētu iedarbināt arī ātras reaģēšanas atgriešanas vienības. „Nekas nevarēs notikt bez ES un dalībvalstu sadarbības, un mūsu priekšlikums ir Eiropas līmeņa atbilde Eiropas mēroga problēmai”, teica Avramopuls.

Eiropas Tautas partijas grupas (EPP) deputāti atbalstīja ideju par integrētu ārējo robežu pārvaldību, lai efektīvi pārvaldītu migrāciju un nodrošinātu augstu iekšējās drošības līmeni Eiropas Savienībā. Šo viedokli atbalsoja arī Liberāļu un Demokrātu grupa (ALDE), kas mudināja dalībvalstis daļu no atbildības ES iedzīvotāju drošības interesēs nodot Eiropas Savienībai.

Sociālistu un demokrātu grupas deputāti kopumā atzinīgi vērtēja Komisijas ideju, tomēr prasīja garantēt pamattiesības un dalībvalstu suverenitāti. Eiropas Konservatīvie un reformisti norādīja, ka ES jādod tiesības rīkoties arī gadījumos, kad ES dalībvalstis, neraugoties uz to, ka pašas nav spējīgas aizsargāt savas robežas, neprasa ES palīdzību.

Runātāji no Apvienoto Kreiso un Zaļo grupām teica, ka drošības pasākumi nedrīkstētu ierobežot patvēruma meklētāju tiesības likumīgā veidā lūgt aizsardzību.

Grupas „Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropa” un „Nāciju un brīvību Eiropa” noraidīja ieceri par kopīgas ātrās reaģēšanas dienestu, kas paplašinātu ES pilnvaras, sakot, ka ikvienai dalībvalstij jāsaglabā tiesības pašai aizsargāt savas robežas.

 

Saites

·       Pilns debašu videoieraksts šeit

·       Debašu svarīgākie izvilkumi šeit

·       Eiropas Komisijas paziņojums presei par robežu stiprināšanas priekšlikumiem (15/12/2015)

http://europa.eu/rapid/press-release_IP-15-6327_en.htm

·       Debašu videoieraksts (skat. 15.12.2015)

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/plenary/search-by-date

·       EP Izpētes dienesta pētījums: ārējo robežu pārvaldība

http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/en/displayFtu.html?ftuId=FTU_5.12.4.html

·       Europarl TV sižets: Eiropas robežu un krasta apsardze

http://europarltv.europa.eu/en/player.aspx?pid=78aa5f83-bb54-442c-85b0-a56b00e47fca

·       Audiovizuālie materiāli žurnālistiem:

http://audiovisual.europarl.europa.eu/Page.aspx?id=2393

·       Atbildīgās EP Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komitejas (LIBE) deputātu Arta Pabrika un Andreja Mamikina komentāri par ES ārējo robežu stiprināšanas plānu:

https://www.youtube.com/watch?v=Gz3WAJGKtj0

 

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu