skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Ukraina: EP deputāti nosoda teroraktus un prasa turpināt sankcijas pret Krieviju

15/01/2015

ES ieviestās sankcijas pret Krieviju var atcelt tikai tad, kad tā mainīs savu agresīvo politiku Ukrainā, ievēros pamieru, atsauks karaspēku no Ukrainas un pārstās atbalstīt separātistus, teikts rezolūcijā, par kuru Parlaments balsoja otrdien. EP deputāti nosoda teroraktus Ukrainā un mudina ES izstrādāt plānu pret Krievijas īstenoto informatīvo karu, vairāk palīdzēt Ukrainai īstenot reformas, kā arī humanitārajā, veselības un aizsardzības jomā.

EP deputāti asi nosoda Krievijas “agresīvo un ekspansīvo politiku”, kā arī "separātistu un citu neregulāro spēku Austrumukrainā veiktos teroraktus un  kriminālnoziegumus”.

Deputāti mudina ES Padomi 2015. gada marta sanāksmē saglabāt spēkā pašreizējo ES sankciju režīmu pret Krieviju un pieņemt kritērijus sankciju atcelšanai. Šajos kritērijos vajadzētu iekļaut prasību par pamiera īstenošanu, Krievijas armijas un nelegālo bruņoto grupējumu beznosacījuma atsaukšanu, kā arī visu sagūstīto apmaiņu un Ukrainas varas atjaunošanu pār visu tās teritorijā, ieskaitot Krimu. Ja Krievija arī turpmāk veiktu destabilizējošas darbības Ukrainā, Padomei vajadzētu piemērot papildu sankcijas, iekļaujot arī kodolenerģijas nozari un starptautiskus finanšu darījumus.

Politiskie un diplomātiskie sakari ar Krieviju tomēr būtu jāsaglabā, teikts rezolūcijas tekstā.

Cīņa pret informatīvo karu

EP deputāti aicina Komisiju divu mēnešu laikā sagatavot un iesniegt Parlamentam komunikācijas stratēģiju, lai pretotos Krievijas propagandai pret Eiropas Savienību, tās austrumu kaimiņvalstīm un pašas Krievijas iedzīvotājiem.

Ieroču piegāde

Viņi atgādina, ka 6. jūlijā ES Padome atcēla ieroču piegādes embargo Ukrainai, tāpēc šobrīd nav šķēršļu, kas neļautu dalībvalstīm piegādāt Ukrainai aizsardzības ieročus. ES būtu jāizpēta iespējas, kā atbalstīt Ukrainas valdību valsts aizsardzības spēju stiprināšanā un Ukrainas ārējo robežu aizsardzībā, saka EP deputāti.

Palīdzība reformu īstenošanā un  humānā palīdzība

EP deputāti aicina ES sniegt Ukrainai ātrāku un nopietnāku tehnisko palīdzību, nosūtot padomdevējus un ekspertus, lai palīdzētu Ukrainai īstenot reformas.

EP deputāti uzskata, ka ES ir jāpievērš lielāka uzmanība tam, kā atrisināt humanitāro krīzi Ukrainā un Krimā, jo īpaši iekšzemē pārvietoto personu situāciju un veselības nozares krīzi Austrumukrainā, kur " slimnīcu darbība ir traucēta, trūkst zāļu un vakcīnu”. EP deputāti aicina Eiropas Komisiju iesniegt Eiropas Parlamentam divu mēnešu laikā stabilu humanitārās darbības plānu.

Kontakti papildinformācijai
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524