skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP Prezidentam Martinam Šulcam pasniegta Kārļa Lielā balva

14/05/2015

Par demokrātijas veicināšanu, kā arī Eiropas Parlamenta (EP) padarīšanu daudz redzamāku, dzirdamāku un saprotamāku, ceturtdien, 14. maijā, Āhenē, Vācijā, šā gada Kārļa Lielā balva tika pasniegta EP Prezidentam Martinam Šulcam. Tāpat  novērtēta viņa loma t.s. Spitzenkandidaten* procesā pirms 2014. gada EP vēlēšanām.

Balvas valde uzsver, ka jau kopš EP Prezidenta mandāta sākuma 2012. gadā M. Šulcs skaidri pateicis, ka "cīnīsies, lai gadījumos, kad pilsoņu intereses ir briesmās, izpildvara respektētu parlamentu" un apstrīdēs ikvienu, kas uzskata: "Mazāk parlamentārisma nodrošinās vairāk Eiropas!"

Kārļa Lielā balvas laudatio - oficiālo pamatojumu - EP Prezidentam nodeva Vācijas un Francijas prezidenti kopā ar Jordānas karali.

No vairāk nekā 800 ielūgtajiem viesiem dalību ceremonijā apstiprināja daudzu valstu augstākās amatpersonas, tai skaitā - Latvijas premjere Laimdota Straujuma.

Starp iepriekšējo gadu Kārļa Lielā balvas laureātiem ir arī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.

Foto un video materiāli no pasākuma

* Pērn pirmo reizi pirms EP vēlēšanām Eiropas līmeņa politiskās partijas izvirzīja savus kandidātus Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja amatam. Šie kandidāti drīz vien tika iesaukti par "Spitzenkandidaten", kas tulkojumā no vācu valodas nozīmē - vadošie kandidāti. ES Līgums nosaka, ka EK prezidents jāizvēlas, ņemot vērā EP vēlēšanu rezultātus. Iepriekš EK priekšsēdētāju izvēlējās ES dalībvalstis.  Starp "Spitzenkandidaten" bija M. Šulcs un uzvarētājs Žans Klods Junkers.

Kontakti papildus informācijai:
Marta Rībele, EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
Marta.ribele@europarl.europa.eu;
tālr. 29296524