skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Dalībvalstīm jādara vairāk, lai nodrošinātu dzimumu līdztiesību

10/03/2015

Lai nodrošinātu vīriešu un sieviešu patiesu līdztiesību, jāmaina sabiedrības pārvaldes metodes, saka Eiropas Parlaments rezolūcijā, ko pieņēma otrdien ar 441 balsīm par, 205 pret un 52 atturoties. Neraugoties uz uzlabojumiem dažās jomās, vēl daudz jāpaveic, lai nodrošinātu patiesi vienādu atalgojumu, likvidētu "karjeras griestus" sievietēm, sniegtu iespēju līdzsvarot darbu un privāto dzīvi, risināt vecāku atvaļinājumus, kā arī aizsargāt sieviešu piekļuvi kontracepcijai un abortam.


"Spriedums nav glaimojošs: pārmaiņas ir pārāk lēnas, un sieviešu tiesības joprojām ir nepilnīgas. Bet vairākuma balsojums par šo rezolūciju apliecina, ka Eiropas Parlaments atbalsta cīņu par vienādām algām, vēlas novērst vardarbību, kas vērsta pret sievietēm, pieprasa vienošanos par maternitātes atvaļinājuma direktīvu un parasa aizsargāt tiesības uz abortu", norādīja ziņotājs Marc Tarabella (S&D, BE) pēc balsojuma.

Rezolūcijā uzsvērtas šādas jomas, kuras jārisina ar dalībvalstu politiku:

• atšķirības starp vīriešu un sieviešu algām un pensijām, sieviešu ietekmes trūkums uz politiskajiem un ekonomikas lēmumiem, ekonomiskās krīzes ietekme uz sievietēm;

• darba un privātās dzīves līdzsvarošana, bērnu aprūpes sistēmas, maternitātes un paternitātes atvaļinājumi;

• ar seksuālo un reproduktīvo veselību saistītas tiesības, citastarp tiesības uz kontracepciju un abortiem

• cīņa ar pret sievietēm vērstu vardarbību.

EP deputāti mudina ES dalībvalstis:

• piemērot Direktīvu par sieviešu un vīriešu līdztiesību nodarbinātības un profesionālās dzīves jomā;

• pārtraukt bloķēt likumprojektu par sieviešu līdzdalību uzņēmumu valdēs, veicināt izglītības politiku, kas stimulē sievietes darboties zinātnē, tehnoloģiju jomā, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomā,

• atrisināt to, ka tik daudz sieviešu ir nodarbinātas nepilna laika, zema atalgojuma un nestabilos darbos, un nodrošināt bērniem un citām apgādājamām personām paredzētu pietiekamas kvalitātes aprūpi.

Pienākumu dalīšana ģimenē, apmaksāts tēva atvaļinājums

EP deputāti mudina sievietes un vīriešus vienmērīgāk sadalīt pienākumus attiecībā uz bērnu aprūpi. Tēviem jādod tiesības uz vismaz 10 darba dienas ilgu apmaksātu paternitātes atvaļinājumu. Viņi arī pauž nožēlu par to, ka Padome ir bloķējusi direktīvu par grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu un mudina dalībvalstis atsākt par to sarunas.

Lai vecāki varētu uzlabot darba un privātās dzīves līdzsvaru, Komisijai jāturpina finansiāli atbalstīt dalībvalstis, lai tās var piedāvāt vecākiem cenu ziņā pieejamas bērnu aprūpes sistēmas. Viņi atgādina, ka, saskaņā ar Komisijas veikto aptauju, bērnu aprūpes augstās izmaksas ir galvenais iemesls, kādēļ mātes neatgriežas darbā vai izvēlas strādāt nepilnu darba laiku.

Seksuālās un reproduktīvās veselības tiesības

Deputāti uzsver, ka sievietēm ir jāspēj pieņemt lēmumus par savu seksuālo un reproduktīvo veselību, un jānodrošina, lai viņām būtu viegli pieejamas kontracepcijas un aborta veikšanas iespējas.

"Sievietes un vīrieši nav un nekad nebūs vienādi, bet viņu līdztiesība ir ikviena interesēs", norāda Tarabella.

Dzimumu līdztiesība Eiropā

• Sievietes saņem par 16.4% mazāku atalgojumu, nekā vīrieši par tā paša veida darbu (2013.gada dati)

• 32% sieviešu ES strādā nepilna laika darbu. Vīriešu vidū nepilna laika līgumu īpatsvars ir 8,2%

• Sieviešu pensija ir vidēji par 39% mazāka nekā vīriešu

• Tikai 31% uzņēmēju ES ir sievietes, lai arī 60% no augstskolu beidzējiem ir sievietes

• Sieviešu pārstāvība lielu uzņēmumu valdēs ir tikai 17,8%

• Turpinoties šādām tendencēm, ES mērķi par sieviešu 75 % nodarbinātību būtu iespējams sasniegt tikai 2038. gadā, savukārt darba samaksas vienlīdzību varēs panākt vien 2084. gadā

Eiropas Parlaments ik gadu izvērtē dzimumu līdztiesības jomā panākto attīstību Eiropas Savienībā.


Kontakti papildinformācijai
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524