skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar Austrumeiropas deputātiem Armēnijā diskutēs par jaunu politisko virzienu

16/03/2015


Šonedēļ Euronest Parlamentārās asamblejas ceturtajā kārtējā sesijā Erevānā, Armēnijā, Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar Austrumu sadarbības valstu deputātiem diskutēs par EP atbildes rīcību saistībā ar notiekošajām radikālajām izmaiņām Eiropas Savienības austrumu kaimiņvalstīs, ko radījusi Krievijas agresija Ukrainā un ar Ukrainu, Moldovu un Gruziju noslēgtie ES asociācijas līgumi. Latviju šajā sesijā pārstāvēs EP deputātes Sandra Kalniete un Tatjana Ždanoka.


Euronest asamblejas priekšsēdētāja Heidi Hautala: "Sešu gadu laikā, kopš pastāv Austrumu partnerība, politiskā situācija ir mainījusies, it īpaši saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā. Mums jāpārdomā jaunas sadarbības iespējas, piemēram, enerģētikas drošības jomā, kas ir svarīgs jautājums gan ES, gan tās partneriem austrumos. ES pašreizējās idejas par Enerģijas savienību varētu nodrošināt šīs iespējas."

"Sarunas Erevānā - gan formālās, gan neformālās - radīs vienotu vēstījumu, kuru ES un tās austrumu kaimiņi apspriedīs Rīgā, maija samitā, kur tiks pieņemti jauni vēsturiski lēmumi par reģiona nākotni."

Tikšanās laikā Armēnijā Eiropas Parlamenta deputāti un deputāti no Armēnijas, Azerbaidžānas, Gruzijas, Moldovas un Ukrainas spriedīs arī par kopīgas nostājas veidošanu attiecībā pret Krievijas agresiju Ukrainā.

Tāpat deputāti diskutēs arī par ES finansiālā atbalsta sniegšanu, Austrumu partnerības valstu attīstības gaitu un asociācijas līgumu īstenošanu, kas parakstīti ar ES.

Darba kārtībā būs arī jautājumi par ceļu satiksmes, dzelzceļa un enerģētikas sadarbības projektiem, kā arī starpkultūru dialoga projekti, kas radīti, lai satuvinātu Eiropas austrumu un rietumu sabiedrību.

Austrumu partnerības valstis ir Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova, Ukraina un Eiropas Savienība. Baltkrievija nepiedalās EuroNest parlamentārajā darbā.

Attēlā: EP deputāti noliek ziedus pie memoriāla armēņu genocīda upuriem.

Euronest sesijas Erevānā programma 16.-18. martam:
EuroNest mājas lapa:
EP Pētījums: Austrumu Partnerība pēc 5 gadiem: laiks dziļākām pārdomām
Preses relīze: Eiropas Parlaments ratificē ES-Ukrainas asociācācijas nolīgumu
Preses relīze: EP apstiprina ES asociācijas nolīgumu ar Gruziju
Preses relīze EP atbalsta ES-Moldovas asociācijas nolīgumu

Kontakti papildinformācijai
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524