skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP deputāti prasa taisnīgākas nodokļu sistēmas dalībvalstīs

26/03/2015


ES dalībvalstīm ir pārredzamāk jāpieņem lēmumi par nodokļiem, jo netaisnīgas nodokļu sistēmas kropļo konkurenci starp uzņēmumiem un var izraisīt arī netaisnīgu konkurenci starp dalībvalstīm,  brīdināja EP deputāti trešdienas vakara debatēs ar nodokļu komisāru Pjēru Moskovisi.


Moskovisi aizstāvēja Komisijas nesen iesniegto priekšlikumu, kas paredz automātisku nodokļu nolēmumu apmaiņu starp ES dalībvalstīm, kā arī piekrita daudzu deputātu paustajām bažām par to, ka atšķirības starp dalībvalstu nodokļu sistēmām var izraisīt vienotā tirgus sadrumstalošanu.

Viņš norādīja, ka dalībvalstu nodokļu politikas ir vairāk jāsaskaņo, un paziņoja, ka līdz šā gada beigām publiskos salīdzinošu pārskatu par nodokļu sistēmām Eiropas dalībvalstīs.
Daudzi deputāti norādīja, ka visur ir jāpiemēro princips “jo vairāk peļņas, jo lielāki nodokļi”, un daži pieprasīja ieviest ES kopējo konsolidēto uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi (KKUINB), lai novērstu atšķirības.

Nodokļu darījumi, kas ir labvēlīgi lieliem pārnacionāliem uzņēmumiem, ir netaisnīgi pret iedzīvotājiem un mazajiem un vidēja izmēra uzņēmumiem, kuriem tiek pieprasīts ar saviem nodokļiem segt lauvas tiesu publisko izdevumu.

EP deputāti arī mudināja Eiropas Komisiju pieprasīt nodokļu sistēmu pārredzamību trešās valstīs.

Debašu videoieraksts (25.03.2015)

Kontakti papildinformācijai
Marta Rībele,
EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja
marta.ribele@europarl.europa.eu
tālr. 29296524