skip to content
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP LUX Kino balvu 2015 iegūst filma "Mustangs"

24/11/2015

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs otrdien, 24. novembrī, Strasbūras plenārsēžu zālē paziņoja, ka filma 2015. gada Eiropas Parlamenta LUX kino balvu ieguvusi filma "Mustangs" - Francijas, Vācijas, Turcijas un Kataras kopražojums. Tas ir stāsts par piecām māsām no Turcijas, kam draud izdošana pie vīriem pret pašu gribu, bet kas nolemj savu dzīvi dzīvot pašas un izraujas no tradīcijas jūga.

Martins Šulcs, apsveicot godalgotās filmas režisori Deniz Gamze Ergüven, viņas komandu un pārējos finālistus, teica: "Šīs ļoti atšķirīgās filmas uzdod fundamentālus jautājumus - kā šim kontinentam kļūt no emigrācijas kontinenta par imigrācijas kontinentu? Kāda ir sieviešu loma sabiedrībās, kas ir tepat uz Eiropas sliekšņa? Kā ekonomiskā krīze ietekmē mūsu visu dzīves? Šīs Eiropas filmas ir pelnījušas mūsu atbalstu, un es esmu lepns, ka Eiropas Parlaments šogad atkal palīdzēs tās demonstrēt pēc iespējas plašākām auditorijām."

Silvija Kosta (S&D, Itālija), EP Kultūra un izglītības komitejas priekšsēdētāja teica: "LUX kino balva ir kultūras diplomātijas piemērs, kas apvieno atbalstu kultūras un radošo nozaru izteiksmei ar Eiropas valstu kopražojumiem, kas popularizē kultūras un valodu daudzveidību un arī piedāvā sarežģītu dzīves jautājumu māksliniecisku interpretāciju, kas mums palīdz citam citu saprast. Ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē."

Pārējās divas 2015.gada finālam izvirzītās filmas bija režisora Jonas Carpignano “Mediterranea” (Itālija, ASV, Vācija, Francija, Katara) un režisoru  Kristina Grozeva un Petar Valchanov filma “Mācība” (Bulgārija, Grieķija). Balvas ieguvēju ar balsojumu pēc filmu noskatīšanās izvēlējās EP deputāti.

Parlaments sedz visu trīs finālam izvirzīto filmu tulkošanas un subtitrēšanas izmaksas 24 oficiālajās ES valodās. Turklāt balvas saņēmēja filma tiks pielāgota cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Visas trīs LUX balvas finālam izvirzītās filmas tiks izrādītas 28 Eiropas Savienības valstīs LUX kino dienu pasākumos no septembra līdz decembrim. Šo pasākumu mērķis ir iepazīstināt pēc iespējas vairāk eiropiešu ar Eiropas kino bagātību un daudzveidību, kā arī rosināt diskusijas par filmās izvirzīto tematiku.

Saites:

·         Videomateriāls žurnālistiem: EP LUX Kino balvas 2015 paziņošana. EP priekšsēdētājs Martins Šulcs tiekas ar finālistiem, EP Strasbūrā: 
  http://audiovisual.europarl.europa.eu/Page.aspx?id=2461 (dynamic package video+photo*)
·         Lux balvas tīmekļa vietne
http://luxprize.eu/home
·         “Mediterranea”
http://www.luxprize.eu/movies/2015/mediterranea
·         ”Mustangs”
http://www.luxprize.eu/movies/2015/mustang
·         “Mācība”
http://www.luxprize.eu/movies/2015/urok-lesson
·         Intervija: Jonas Carpignano, filmas “Mediterranea” režisors
http://luxprize.eu/news/interview-jonas-carpignano-director-mediterranea
·         Intervija: Margita Gosheva, filmas “Mācība” (Urok) aktrise
http://luxprize.eu/news/interview-margita-gosheva-actress-lesson
·         Aplāde (pocast) ar Jonas Carpignano (“Mediterranea”), Elit Iscan (“Mustangs”) un Margita Gosheva (“Mācība” (Urok))
http://www.fred.fm/extra/the-three-finalists-of-the-lux-prize-venezia72/ 

 

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu