skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

EP prasa Eiropas Komisijai uzraudzīt auto izmešu testu viltošanas izmeklēšanu

27/10/2015

Automobiļu izmešu testu rezultātu viltošana ir rūpīgi jāizmeklē un atbildīgajiem jāsaņem atbilstošs sods, otrdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. Viņuprāt, izmešu testēšanas sistēma ir jāuzlabo: tai jānodrošina atbilstība ES izmešu robežvērtībām, un transportlīdzekļi, kas šīs normas pārsniedz, ir operatīvi jāidentificē. Viņi arī iesaka apsvērt ES līmeņa uzraudzības iestādes izveidošanu.

EP deputāti stingri nosoda jebkādu krāpšanos no autoražotāju puses, kā arī izsaka sarūgtinājumu par miljoniem patērētāju maldināšanu un kaitējumu sabiedrības veselībai un videi.

Rezolūcija ataino 6.oktobra debates un tika pieņemta ar 493 balsīm par, 145 pret un 25 atturoties.

Nesen atklātībā nonākušais skandāls var mest ēnu uz visu auto nozari, kas daudzās valstīs ir galvenais izaugsmes, inovāciju un nodarbinātības dzinējspēks, teikts rezolūcijā.

Viltošana jāizmeklē un jāsoda

EP deputāti ir gandarīti, ka vairākās ES valstīs un arī citur pasaulē uzsākta izmeklēšana par auto izmešu testu viltošanu. Viņi atbalsta Eiropas Komisijas (EK) aicinājumu nacionālajiem uzraugiem īstenot visaptverošas pārbaudes. Atklājot neprecīzas ierīces, ES dalībvalstu atbildīgajām institūcijām jādara viss iespējamais, lai labotu situāciju un sodītu pārkāpējus.

Izmeklēšanā jāiesaista arī EK, kurai par to līdz 2016.gada 31.martam jāatskaitās EP.

Izmešu testu uzlabošana

EP mudina EK steigšus pieņemt un ieviest dzīvē izmešu līmeņa testēšanu reālās braukšanas laikā, turklāt - jākontrolē visu veidu izmeši.

Tāpat jāpārskata paraugu apstiprināšanas kārtība - lai gadījumos, kad pārsniegto izmešu normu dēļ iespējama transportlīdzekļa atsaukšana vai laišanas tirgū apturēšana, EK un ES valstu institūcijas varētu neatkarīgi pārbaudīt nacionālo iestāžu izsniegtos sertifikātus.

EP arī iesaka apsvērt ES līmeņa uzraudzības iestādes izveidošanu

EP deputāti uzsver, ka visa atbildība par manipulācijām ar testu rezultātiem nav jāuzveļ uz attiecīgajiem darbiniekiem, un izmaksas, ko rada noteikumu pārkāpumi, jāsedz no uzņēmuma peļņas un dividendēm, pirms izskatīt jebkādu darbinieku atlaišanu.

Nejaušas izlases kārtībā ik gadu jāpārbauda reprezentatīva daļa tikko saražoto jauno modeļu, turklāt tam jānotiek reālās braukšanas laikā, uzstāj EP deputāti, kuri arī vēlas labāku auto tehniskā stāvokļa kontroli uz ceļiem.

Jābeidz krāpties laboratorijās

Runājot par laboratorijās veiktajiem testiem, EP deputāti lūdz dalībvalstu iestādes vairs iecietīgām pret tādu praksi, kā piemēram, riepu piepūšanu virs normas, sānskata spoguļu noņemšanu, stereo iekārtu izņemšanu utt.

Saites

Pieņemtais teksts būs pieejams te (meklēt pēc 27.10.2015)
Debašu videoieraksts (06.10.2015)
Debašu pārskats, reakcijas un fona informācija (angliski) (06.10.2015)
EP Izpētes dienests: Kas slēpjas aiz VW lietas
Procedūras fails
Audiovizuālais materiāls

Papildu informācijai:
Signe Znotiņa-Znota,
EP preses sekretāre Latvijā,
Tālr.: + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu