skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

"Brexit”: Apvienotajai Karalistei laiks paust skaidru nostāju

16/01/2019

Debatēs pēc Apvienotās Karalistes Pārstāvju palātas balsojuma par “Brexit” Eiropas Parlamenta (EP) deputāti uzsvēra, ka eiropieši saglabās vienotību un pilsoņu tiesības arī turpmāk būs EP prioritāte.

EP deputāti uzsvēra, ka pēc otrdienas balsojuma, kurā Pārstāvju palāta noraidīja sarunās ar ES panākto vienošanos, Apvienotās Karalistes valdībai un parlamentam jāpauž skaidra nostāja par vēlamo turpmāko attiecību modeli ar ES.

Izstāšanās līgums ir vienīgais kompromiss, kāds iespējams Apvienotās Karalistes valdības novilkto sarkano līniju ietvaros, uzsvēra ES galvenais sarunu vedējs Mišels Barnjē. Tas “Brexit” neskaidrībā rada juridisko noteiktību. ES nepieļaus esošo pamatprincipu atcelšanu ne saistībā ar miera procesu un robežu ar Īriju, ne  ar pilsoņu tiesībām, sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss.

EP “Brexit” koordinators Gijs Ferhofštats (ALDE, Beļģija) aicināja Apvienoto Karalisti uz starppartiju dialogu, lai rastu izeju no strupceļa un pārspraustu valsts sarkanās līnijas.

Izstāšanās bez vienošanās nebūtu neviena interesēs, norādīja Eiropas Parlamenta deputāti. Vienlaikus ES pastiprinās gatavošanos neparedzētiem gadījumiem, sacīja Rumānijas prezidentūras ES Padomē pārstāve Melānija Ciota.

Atsevišķo runātāju ziņojumi:

Plašākai informācijai

Signe Znotiņa-Znota,

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā

Tālr.: + 371 26440185

E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu