skip to content

Sīkdatņu politika EP biroja mājas lapā

Mēs lietojam sīkdatnes (cookies-angļu.val.), lai nodrošinātu jums labāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Šīs sīkdatnes mēs izmantojam tikai statistikas vākšanas nolūkos, izmantojot Google Analytics; personas dati netiek vākti. Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā atslēgt sīkdatnes jūsu datorā, lūdzu apmeklējiet www.aboutcookies.org

Turpināt
 
 
žurnālisti
Žurnālisti Strasbūrā
 

Eiropas Parlaments 27. novembrī balsos par jauno Eiropas Komisiju

21/11/2019

Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju konference šodien pieņēma lēmumu noslēgt komisāra kandidātu uzklausīšanas procesu. Tādējādi Eiropas Parlaments 27. novembrī var balsot par jauno Komisiju.

Pēc sanāksmes EP priekšsēdētājs Sasoli teica: “Pēdējos divus mēnešus Eiropas Parlaments ir īstenojis savu demokrātiskā uzrauga lomu, rūpīgi izvērtējot katru kandidātu. Uzklausīšanas, lai arī ļoti detalizētas un brīžiem sarežģītas, ir unikāls un pārredzams veids, kā deputātiem pārbaudīt komisāra kandidāta gatavību nākamajam darbam,. Šodien mēs veicām galīgo novērtējumu un esam gatavi nākamnedēļ balsot par pilnu komisāru kolēģiju”.

"Nākamo piecu gadu laikā Eiropai ir jārisina daudz problēmu - sākot no tā, ka jārod ilgtermiņa risinājumi migrācijas un patvēruma jomā, līdz pasaules vešanai cīņā pret klimata pārmaiņām. Mums ir vajadzīga Eiropas Komisija, kas gatava rīkoties eiropiešiem būtiskos jautājumos. Eiropas Parlaments kā tiešs Eiropas iedzīvotāju pārstāvis arī turpmāk prasīs Komisijai uzņemties atbildību par tās solījumiem," piebilda Sasoli.

Pēc diskusijas ar trim Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieku kandidātiem Fransu Timermansu, Margrēti Vestageri un Valdi Dombrovski, Parlamenta priekšsēdētāju konference (Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli un politisko grupu vadītāji) pārskatīja komisāra kandidātu uzklausīšanas procesu. Izvērtējuši atbildīgo komiteju novērtējuma vēstules un ņemot vērā Komiteju priekšsēdētāju konferences ieteikumus, Eiropas Parlamenta priekšsēdētāji deva savu zaļo gaismu un pasludināja uzklausīšanas procesu par oficiāli noslēgtu.

Balsojums Parlamentā par jaunās Komisijas apstiprināšanu notiks 27. novembrī plkst. 12.00. Pirms tam Urzula fon der Leiena iepazīstinās ar ierosināto Komisāru kolēģiju un jaunās Komisijas darba programmu.

Priekšsēdētāju konference pieņēma lēmumu arī publicēt pēc katra komisāra uzklausīšanas sagatavotās (iepriekš konfidenciālās) novērtējuma vēstules.
Tās ir pieejamas šeit.

 

Plašāka informācija:

Jānis Krastiņš,

Eiropas Parlamenta preses sekretārs Latvijā

Tālr.: + 371 67085461; + 371 26542369

E-pasts: janis.krastins@europarl.europa.eu