skip to content
 
 
 

Apsilankymas Strasbūre ir Briuselyje

EP Informacijos biuras suteikia Lietuvos žurnalistams galimybę apsilankyti Europos Parlamento plenarinės sesijos posėdžiuose Strasbūre arba Briuselyje, taip pat EP komitetų posėdžiuose Briuselyje ir kituose svarbiuose EP renginiuose.

Dažniausiai žurnalistai vyksta į kas mėnesį vykstančius keturių dienų trukmės posėdžius Strasbūre (Prancūzija).

Žurnalistai vyksta EP lėšomis. Pagal EP Komunikacijos direktorato nustatytą tvarką, pakviestiems į sesijas Strasbūre žurnalistams kelionės ir apgyvendinimo išlaidos kompensuojamos atvykus į EP. Todėl kelionės bilietų ir viešbučio rezervacija turi pasirūpinti patys vykstantieji. Atvykusiems kelionės išlaidos kompensuojamos pagal faktą, t.y. pateikus bilietus ir/arba sąskaitas, o pragyvenimo, įskaitant viešbutį, išlaidoms skiriama fiksuota suma - EUR 180/parai, tačiau iš viso ne daugiau kaip EUR 360.

Sesija prasideda pirmadienį 17 val. ir baigiasi ketvirtadienį po pietų. Paprastai į sesiją žurnalistai atvyksta pirmadienį arba antradienį, o išvyksta ketvirtadienį.

Žurnalistams, vykstantiems į EP sesijas, komiteto posėdžius ar kitus oficialius EP renginius Briuselyje, išlaidos kompensuojamos banko pavedimu per 2 savaites nuo dokumentų gauti kompensaciją pateikimo.

Tai, jog žurnalistai vyksta EP lėšomis, garantuoja vienodas įvairių šalių žurnalistų galimybes informuoti apie EP veiklą. Išlaidų kompensavimas jokiu būdu nereiškia įpareigojimo nušviesti Parlamento darbą vienaip ar kitaip. Žiniasklaidos atstovai patys sprendžia, ką ir kaip jie aprašys.

Žurnalistai taip pat kviečiami į EP Žiniasklaidos direktorato rengiamus seminarus aktualiomis temomis Briuselyje arba Strasbūre.

Pabrėžiame, jog tai savarankiškos darbinės kelionės. Strasbūre žurnalistams sudaromos sąlygos dirbti EP spaudos centre savo nešiojamuoju kompiuteriu. Taip pat galime atsiųsti EP narių biurų telefono numerius, jei pageidautumėte jų interviu.

Jei esate žurnalistas ir norite apsilankyti Europos Parlamente – kreipkitės į EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovą žiniasklaidai Robertą Pogorelį: robertas.pogorelis@europarl.europa.eu, tel. 8 689 53306. Beje, šios paslaugos skirtos ne tik didiesiems leidiniams ar transliuotojams – Parlamento veikla gali būti įdomi ir regioninės ar specializuotos žiniasklaidos atstovams.

Kelionės ir pragyvenimo išlaidų kompensavimo taisyklės ir dokumentai