skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 

Kelionės ir pragyvenimo išlaidų kompensavimas

Pagal EP Komunikacijos direktorato nustatytą tvarką, pakviestiems į EP plenarinį posėdį Strasbūre žurnalistams kompensuojamos kelionės ir pragyvenimo išlaidos atvykus į Strasbūrą. Žurnalistams, pakviestiems į EP plenarinius posėdžius, komiteto posėdžius ar kitus oficialius EP renginius Briuselyje, išlaidos kompensuojamos banko pavedimu per 2 savaites nuo dokumentų gauti kompensaciją pateikimo.

Kelionės bilietų ir viešbučio rezervacija turi pasirūpinti patys vykstantieji. Atvykusiems kelionės išlaidos kompensuojamos pagal faktą, t.y. pateikus bilietus ir sąskaitas, o pragyvenimo, įskaitant viešbutį, išlaidoms skiriama fiksuota suma - 180EUR/parai, tačiau iš viso ne daugiau kaip 360EUR. Paprastai į plenarinius posėdžius Strasbūre žurnalistai atvyksta pirmadienį arba antradienį, o išvyksta ketvirtadienį.

Vykstant į EP posėdį Strasbūre arba Briuselyje su savimi reikia turėti galiojantį asmens dokumentą, žurnalisto pažymėjimą arba jį atitinkantį dokumentą, EP Informacijos biuro Lietuvoje kvietimą, kelionės dokumentus.

Išlaidų kompensavimas vykstant į EP Strasbūre

Dėl išlaidų kompensavimo EP Strasbūre žurnalistai turi asmeniškai kreiptis į EP tarnautojus (PFL pastato kabinetai Nr.18-21 nuliniame aukšte). Išlaidų kompensacija išmokama EP kasoje WIC pastate. Pastatų planus galite rasti žemiau.

Žurnalistai jiems turėtų pateikti šiuos dokumentus:

  • EP Informacijos biuro Lietuvoje kvietimą;
  • žurnalisto pažymėjimo arba redakcijos delegavimo laiško kopiją;
  • kelionės bilietus, įlaipinimo talonus ir sąskaitas vykstančiojo vardu (arba jų kopijas, jeigu originalas bus reikalingas keliaujant atgal).

Išlaidų kompensavimas vykstant į EP Briuselyje

Dėl išlaidų kompensavimo EP Briuselyje žurnalistai gali kreiptis vizito metu arba vėliau. Išlaidos kompensuojamos banko pavedimu per 2 savaites nuo dokumentų gauti kompensaciją pateikimo.

Dokumentus gauti kompensaciją žurnalistai gali pateikti asmeniškai EP tarnautojams renginio metu arba atsiųsti registruotu paštu šiuo adresu:

Media Services Unit
MOY 01T048
European Parliament
B-1047 Brussels
BELGIJA

Žurnalistai pateikia šiuos dokumentus gauti kompensaciją:

  • užpildytą prašymą kompensuoti;
  • užpildytą finansinių duomenų formą (banko antspaudas nebūtinas);
  • EP Informacijos biuro kvietimą;
  • galiojančio žurnalisto pažymėjimo arba jį atitinkančio dokumento kopiją;
  • kelionės bilietus ir sąskaitas (vykstančiojo vardu), įlaipinimo talonus.

Patarimai keliaujantiems į Strasbūrą

Iš Vilniaus į Strasbūrą galima vykti Lufthansa oro linijomis per Frankfurtą. Tinklalapyje www.lufthansa.com arba kelionių agentūrų tinklalapiuose (žr. www.kayak.com, www.momondo.com ir kitur) galima pirkti vientisą Lufthansa bilietą Vilnius-Strasbūras-Vilnius, į kurį įskaičiuotas skrydis iki Frankfurto ir autobusas į Strasbūrą nuo Frankfurto oro uosto (jo išvykimo vieta čia). Jei pageidaujate vykti ne autobusu, o traukiniu, www.lufthansa.com tinklalapyje pasirinkę bilietą Vilnius-Frankfurtas-Vilnius, pirkimo metu galite pridėti Rail&Fly bilietą iki Vokietijos ir Prancūzijos pasienio miesto KEHL (Strasbūro priemiestis) – taip išeis pigiau negu įprastas traukinio bilietas. Turėkite omenyje, kad vykdami traukiniu turėsite persėsti vieną arba du kartus. Greičiausia kelionė nuo Frankfurto oro uosto iki Strasbūro trunka apie 2,5 val.

Iš Vilniaus, Palangos arba Rygos taip pat galima skristi AirBaltic lėktuvu į Frankfurtą ar Paryžių, o toliau keliauti traukiniu (www.bahn.de, www.voyages-sncf.com) arba autobusu. Žinoma, tai tik patarimai – galima keliauti ir dar kitaip (artimiausi kiti oro uostai – Strasbourg, Karlsruhe-Baden Baden, Basel-Mulhouse). Turėkite omenyje, jog tai darbinė kelionė, todėl ji nebus apmokėta, jei kartu vykstama į kitus renginius arba atostogauti (atsižvelgiant į sesijos ar seminaro datas, leidžiamas tik poros dienų lankstumas atvykti anksčiau arba grįžti vėliau).

Nakvynės galima ieškoti www.hotelscomparison.com, www.hotelscombined.com, www.momondo.com, www.airbnb.com ir kitur.