skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
06/12/2018

LUX kino dienos Lietuvoje – sausį

Sausio 11-13 d. europietiško kino mylėtojus vėl kviesime į LUX kino dienų seansus, kurių metu galėsite pamatyti 3 filmus, kurie 2018 m. varžėsi dėl Europos Parlamento įsteigto LUX kino apdovanojimo.

EP kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam europines vertybes ir atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę. 2018 m. dėl laimėtojo titulo varžėsi šie filmai: „Kariaujanti moteris“ („Kona fer í stríđ“), „Kitoje durų pusėje“ („Druga strana svega“) ir „Styx“. Laimėtoju buvo paskelbtas filmas "Kariaujanti moteris".

 .

Seansų vietos ir laikai

 .

VILNIUS, kino teatras „Pasaka“

2019-01-11      18.00 val.        „Styx“ (Mažoji salė)

2019-01-12      16.00 val.        „Kitoje durų pusėje“ (Didžioji salė)

2019-01-13      16.00 val.        „Kariaujanti moteris“ (Didžioji salė)

KAUNAS, kino centras „Romuva“

2019-01-11      17.30 val.        „Styx“

2019-01-12      16.00 val.        „Kitoje durų pusėje“

2019-01-13      14.00 val.        „Kariaujanti moteris“

PANEVĖŽYS, kino centras „Garsas“

2019-01-11      18.00 val.        „Styx“

2019-01-12      16.00 val.        „Kitoje durų pusėje“

2019-01-13      16.00 val.        „Kariaujanti moteris“

Visi seansai nemokami.

Bilietai į seansus

Norintys pamatyti filmus Vilniaus kino teatre "Pasaka", kviečiame registruotis Eventbrite sistemoje:
Registracija į filmą „Stiksas“
Registracija į filmą „Kitoje durų pusėje“
Registracija į filmą „Kariaujanti moteris“

Bilietus į seansus Kaune ir Panevėžyje reikia pasiimti kino teatrų kasose. Kauno "Romuvoje" tai galėsite padaryti likus 3 dienoms iki seanso, Panevėžio "Garse" bilietai dalinami jau dabar.

Dėl labiausiai patikusio filmo galite balsuoti iki 2019 m. sausio 31 d. LUX kino apdovanojimo tinklalapyje (https://luxprize.eu/audience-mention), o vienam iš balsavusiųjų atiteks kelionė į kitų metų Karlovy Varų kino festivalį.

 .

Plačiau apie filmus

 .

„Kariaujanti moteris“ („Kona fer í stríđ“) – laimėtojas

Rež. Benedikt Erlingsson (Islandija, Prancūzija, Ukraina)

Halla – savarankiška 50 metų moteris. Tačiau anapus ramios kasdienybės ji gyvena antrą – aistringos kovotojos už aplinką – gyvenimą. Kitiems tik Kalnietės slapyvardžiu žinoma Halla pati viena paslapčiomis kariauja su vietos aliuminio pramone. Hallai imantis vis drąsesnių žingsnių – smulkaus chuliganizmo aktai virsta atviru pramoniniu sabotažu – jai pavyksta sutrukdyti Islandijos vyriausybės ir bendrovės, kalnuose statančios naują aliuminio lydyklą, deryboms. Tačiau, Hallai tik pradėjus planuoti pačią didžiausią ir drąsiausią savo akciją, ją pasiekia netikėtas laiškas, kuris pakeičia viską.

 .

„Kitoje durų pusėje“ („Druga strana svega“)

Rež. Mila Turajlić (Serbija, Prancūzija, Kataras)

SANTRAUKA – Užrakintos buto Belgrade durys daugiau nei 70 metų slepia vienos šeimos praeitį. Režisierei užmezgant intymų pokalbį su savo motina, jų namus skirianti politinė praraja atskleidžia istorijos šmėklų persekiojamo namo ir šalies vaizdą. Vienos serbų šeimos kronika piešia ryškų moters, pasirinkusios kovą didžiųjų sukrėtimų laikais, portretą ir kelia kiekvienos kartos pareigos kovoti už savo ateitį klausimą.

 .

„Styx“

Rež. Wolfgang Fischer (Vokietija, Austrija)

SANTRAUKA – Rikė, 4-ąjį dešimtmetį įpusėjusi europietė gydytoja, yra tipiškas laimingo ir sėkmingo gyvenimo Vakaruose įsikūnijimas. Tai išsilavinusi, savimi pasitikinti, ryžtinga ir pareiginga moteris. Filme stebime Rikės – pervargusios greitosios pagalbos gydytojos – kasdienybę prieš jai išvykstant ilgai lauktų atostogų Gibraltare. Ten ji išpildo savo seną svajonę ir jachta viena leidžiasi į jūrą. Jos tikslas – pasiekti Dangun Žengimo salą Atlanto vandenyne. Tačiau svajonių atostogos atviroje jūroje nutrūksta, kai po audros ji atsiduria šalia apdužusio pabėgėlių laivo.