skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
23/01/2019

Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai

Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir LR užsienio reikalų ministerija 2019 m. sausio 25 d. organizuoja konferenciją apie Europos ateitį „Quo Vadis, Europa? Artėjantys rinkimai, hibridinės grėsmės ir vizija ateičiai“.

ES vėliavaES vėliava
ES vėliava

Gilėjančios takoskyros Europos ir viso demokratinio pasaulio bendruomenėse veikia politines sistemas ir procesus. Vis daugiau žmonių nebetapatina savęs su tradicinėmis politinėmis jėgomis ir idėjomis. Socialinė bei skaitmeninė atskirtis, skurdas, migracijos bei globalizacijos procesai ir auganti nežinomybė dėl ateities kursto pesimizmą, baimę bei nepasitikėjimą, kurie jau pasireiškė radikaliais ir nepamatuotais poslinkiais tiek atskirose valstybėse, tiek pasaulinėje arenoje.

Tai sukuria palankią terpę dezinformacijai, manipuliavimui rinkėjais, melagienoms (angl. fake news) ir kitoms hibridinėms vidaus ir išorės grėsmėms. Artėjantys Europos Parlamento rinkimai gegužės mėnesį išbandys mūsų atsparumą šioms grėsmėms ir padės pagrindus Europos ateičiai.

Konferencija vyks sausio 25 d. (penktadienį) Europos namuose, Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.), Vilniuje.

9.10 val. renginį atidarys Prezidentas Valdas Adamkus ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

9.30 val. pranešimą „Post-Truth“: kas, kodėl ir kaip į tai reaguoti?“ skaitys Bristolio universiteto profesorius Stephan Lewandowsky.

Iš Australijos kilusio prof. S. Lewandowskio moksliniai tyrimai susiję su bandymu suprasti, kaip žmonės atnaujina savo atmintį, kai egzistuojančios žinios pasirodo esančios neteisingos. Prof. Lewandowsky tiria šiandieninę klaidingos informacijos bei mitų sklaidą visuomenėje ir ypač domisi dezinformacijos, susijusios su vakcinomis ir klimato mokslu, plitimu. 2017 m. jis kartu su kolega John Cook parašė vadovą, kaip kovoti su klaidinančia ir neteisinga informacija, pavadintą „The Debunking Handbook“.

10.00–11.15 val. vyks diskusija „Hibridinės grėsmės ir rinkimai: melagienos, dezinformacija ir mūsų atsakas" su prof. Stephan Lewandowsky (Bristolio universitetas), Delphine Colard (Europos Parlamento Atstovo spaudai skyrius), Tomu Čeponiu (Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamentas) ir  Viktoru Daukšu (Demaskuok.lt). Diskusiją moderuos prof. dr. Mindaugas Jurkynas (Vytauto Didžiojo universitetas).

11.30–13.00 val. vyks diskusija apie Europos Sąjungos ateitį su Europos Komisijos nariais Vyteniu Andriukaičiu ir Neven Mimica. Diskusiją moderuos LRT žurnalistė Živilė Kropaitė.

Renginys vyks anglų ir lietuvių kalbomis su abipusiu sinchroniniu vertimu.

Tiesioginę transliaciją kviečiame stebėti internetu http://epfacebook.eu/qfZP.

 .
 

Renginio programa

8.30       

Registracija  ir pasitikimo kava

9.00       

Renginio atidarymas: Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius

9.10       

Sveikinimo kalba: Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus

9.20       

Sveikinimo kalba: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius

9.30       

Bristolio Universiteto profesoriaus Stephan Lewandowsky pranešimas: „Post-Truth“: kas, kodėl ir kaip į tai reaguoti?

10.00-11.15     

Hibridinės grėsmės ir rinkimai: melagienos, dezinformacija ir mūsų atsakas Profesorius Stephan Lewandowsky, Bristolio Universitetas

 

p. Delphine Colard, Europos Parlamento atstovo spaudai biuro atstovė

 

p. Tomas Čeponis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento atstovas 

 

p. Viktoras Daukšas, Demaskuok.lt ​

 

Moderatorius – prof. dr. Mindaugas Jurkynas, Vytauto Didžiojo Universitetas ​

11.15-11.30 

Kavos pertrauka

11.30-13.00

Diskusija apie Europos Sąjungos ateitį

 

Europos Komisijos narys Vytenis Andriukaitis, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą

             

Europos Komisijos narys Neven Mimica, atsakingas už tarptautinį bendradarbiavimą ir vystymąsi

              

Moderatorė – p. Živilė Kropaitė, LRT žurnalistė