skip to content

Slapukai EPB tinklalapyje

Norėdami pagerinti Jūsų apsilankymo mūsų tinklalapyje patirtį, naudojame slapukus. Tęsdami naršymą šiame tinklalapyje ir nekeisdami savo naršyklės slapukų nustatymų, Jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Slapukų naudojimo nustatymus pakeisti galite bet kada vėliau.

Sutinku
 
 
 
11/02/2019

VoteCraft hakatonas pasibaigė. Laimėtojas – pikselių projektas

Vasario 8-10 d. Europos namuose įvyko Europos Parlamento biuro Lietuvoje ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuotas Votecraft hakatonas, kurio tikslas – pasiūlyti ir/arba sukurti priemones, kurios paskatintų jaunus žmones balsuoti. Kokie gi jo rezultatai?

Hakatono dalyviai
Joanos Suslavičiūtės nuotr.

Pilni energijos ir idėjų, drąsūs ir ambicingi, pasiryžę pakeisti visą pasaulį jauni žmonės rinkimuose balsuoja gana vangiai. Trukdo ir blogas, ir geras oras. Trukdo mėgstami serialai ar žaidimai. O dažniausiai tiesiog tingisi. Bet pakeisti pasaulį norisi vis tiek.

Todėl hakatono metu į komandas susibūrę renginio dalyviai ieškojo naujųjų technologijų sprendimų, kurie ne tik skatintų jaunus žmones dalyvauti 2019 m. gegužės 26 d. vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose, padėtų jiems pasiruošti, bet ir kviestų diskusijai apie Europos ateitį.

Penktadienio vakarą Europos namuose susirinko apie penkiasdešimt įvairaus amžiaus ir skirtingas patirtis turinčių žmonių. Visi norintys galėjo pristatyti savo turimas idėjas, kaip paskatinti jaunus žmones aktyviau dalyvauti rinkimuose, ir tokiu pagrindu susiburti į komandas tolimesniam darbui. Iš viso buvo suformuota dvylika komandų, kurios idėjų įgyvendimui turėjo beveik dvi paras.

Šeštadienio rytą su komandų vystomomis idėjomis susipažino ir savo įžvalgomis bei patarimais dalinosi būrys informacinių technologijų (IT), programavimo, grafinio dizaino ir komunikacijos profesionalų: Elijus Čivilis – ekonomikos ir inovacijų viceministras, Augustinas Paukštė – grafikos dizaineris, Aušrinė Diržinskaitė – politikos stebėsenos tinklo „Žinau, ką renku“ koordinatorė, Jonas Lekevičius – nepriklausomas dizaineris ir programuotojas, Audrius Zujus – Baltijos pažangių technologijų instituto technologijų vadovas, Justina Muralytė – „FOLK“ agentūros prekės ženklų vystymo strategė, Justinas Jautžemis – rinkodaros strategijos, inovacijų ir skaitmeninių medijų planavimo specialistas, Mantas Pelakauskas – Europos Parlamento biuro Lietuvoje komunikacijos specialistas, Dovydas Steponavičius – plataus profilio programuotojas, dirbtinio intelekto pokalbių robotų agentūros „Yellow Hammock“ technologijų vadovas, Jordis Šatūnas – tarptautinės reklamos mokyklos „The Atomic Garden“ vadovas.

Su mentorių pagalba dvylika vystomų idėjų sekmadienio popietę komandos pristatė vertinimo komisijai, kurią sudarė Daiva Jakaitė – Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė, Arnoldas Pranckevičius – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas, Tomas Moška – „Turing Society“ bendraįkūrėjas, Darius Kniūkšta – „Trys Kubai“ įkūrėjas ir Edvinas Grišinas – „Pretty much agency“ bendraįkūrėjas. Visos komandos turėjo vos tris minutes savo idėjai ir padarytai pažangai įgyvendinimo procese pristatyti. Dar trys minutės buvo skirtos komisijos klausimams.

Rezultatai ir laimėtojai

Po šių pristatymų vertinimo komisija išskyrė ir apdovanojo penkias geriausiai pasirodžiusias komandas. Bilietus į konferenciją LOGIN laimėjo komanda „N E“, kurių idėja „mES karTU“ kviečia rinkimams ruoštis užsiregistruojant į internetinę svetainę, kurioje asmuo pasirenka savo draugų ar artimųjų komandos narių skaičių 5, 20, 50, 100, tai - kiekis žmonių, kuris turi dalyvauti rinkimuose, kad jų dalyvavimas būtų iškeistas į platformoje pasirinktą gerą darbą.

Taip pat kvietimus į konferenciją LOGIN bei išorines baterijas laimėjo komanda „Vote catch“, kuri pasiūlė žaidimą, veikiantį Facebook Messenger platformoje, kuriame galima varžytis su savo draugais ir skatinti vieni kitus domėtis ES įstatymais, įdomiais faktais apie pačią Europą ir atvykti balsuoti į Europos Parlamento rinkimus.

Skrydį oro balionu laimėjo komanda „#Nesiteisink“, jų kampanijos pagrindine žinute norima atkreipti dėmesį į pasiteisinimų svorį, dėl kokių nesvarių priežasčių piliečiai nedalyvauja rinkimuose. Kampanija orientuota į Vilniaus ir Kauno miesto gyventojus, kurie yra besidomintys politika, proeuropietiški, bet dvejojantys iki paskutinės akimirkos dalyvauti rinkimuose. Todėl šia kampanija norima paraginti šių didžiųjų miestų gyventojus būti aktyvesniais, skelbiant miesto iššūkį - kuris miestas bus aktyvesnis Europos Parlamento rinkimuose.

Bendradarbystės erdvėje „AltSpace“ visą mėnesį savo idėją toliau vystyti galės komanda pavadinimu „Forever5“. Jų mintis – parodyti visuomenei kiekvieno balso svarbą, dar iki rinkimų registruojantis specialioje platformoje, surinkus 5 žmonių grupelę, kurios 5 balsai Europos parlamento rinkimuose galės pavirsti Lietuvoje pasodintu medeliu. Savo balsais medelį pasodinę asmenys gaus tikslias jo buvimo vietos koordinates. Tokiu būdu siekiama parodyti, kad prisidėjimas prie Europos Parlamento rinkimų yra ir prisidėjimas prie Lietuvos ateities.

Pagrindinį 1000 EUR prizą laimėjo komanda „12 o'clock“, pasiūliusi idėją, visiems balsavusiems Europos Parlamento rinkimuose skirti 12 virtualių pikselių, kuriuos būtų galima panaudoti įamžinant save ir savo balsą specialiai rinkimų vizualizacijai skirtoje platformoje ,„virtualioje drobėje“. Į rinkimus nuėjus su draugais ar su šeima, kartu sudėtos pikselių sumos užtektų vis didesniam paveikslėliui, taip kartu įsiamžinant virtualioje Europos Parlamento rinkimų drobėje.

Nuotraukos iš hakatono (1 diena)
Nuotraukos iš hakatono (1 diena)