skip to content

 
 
 

Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės

Programos tikslas – skatinti mokyklos bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos (ES) sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento (EP) vaidmeniu Europos demokratijoje. Joje numatytos tiek formaliojo ugdymo (integruotos pamokos apie ES ir Europos Parlamentą), tiek neformaliojo ugdymo (Europos dienos renginiai, diskusijos, informacijos apie EP ir ES sklaida) priemonės. Programoje sėkmingai dalyvaujančioms mokykloms bus suteiktas Europos Parlamento ambasadorių vardas, o geriausi moksleiviai ir mokytojai bus pakviesti apsilankyti Strasbūre arba Briuselyje.

MEPA mokytojai su projekte lenteleMEPA mokytojai su projekte lentele
MEPA mokytojai su projekte lentele

Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie ES mokyklų tinklo.

2016–2017 mokslo metais Lietuvoje prasidėjo projekto „Mokyklos – Europos Parlamenot ambasadorės“ įgyvendinimas. 57 projekto dalyvės, įgyvendinusios projekto reikalavimus (tarp kurių pamokos apie ES ir Europos Parlamentą, informacijos lentynos įkūrimas, Europos dienos šventė ir kt.) tapo mokyklomis EP mokyklų ambasadorių tinklo narėmis.

2017-2018 mokslo metais MEPA tinklo pripažinimą pelnė jau 71 gimnazija ir 10 profesinio rengimo centrų.

Dalyvauti projekte 2018-2019 mokslo metais užsiregistravo 95 gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos.

Plačiau apie pirmųjų projekto įgyvendinimo 2016-2017 mokslo metais rezultatus skaitykite šiame straipnsyje. Antrųjų projekto metų rezultatai ir geriausiųjų sąrašai skelbiami čia.

Kaip dalyvauti?

Gimnazijos ir profesinio rengimo mokyklos, kuriose mokosi 14-18 metų jaunimas ir kurios nori prisijungti prie projekto pirmą kartą, kviečiamo dalyvauti įvadiniuose seminaruose (kurie vyksta rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje). Seminarų metu pristatoma mokomoji medžiaga, projekto tikslai ir kriterijai.

Kitos gimnazijos, jau dalyvavusios projekte, kviečiamos kasmet registruotis projekto pratęsimui.

Projekto turinys ir reikalavimai

Projekto dalyviai gauna projekto mokomąją medžiagą: projekto vadovėlį, pratybų sąsiuvinius bei integruotų pamokų planus su nuorodomis, prezentacijomis, vizualine informacija, ir įsipareigoja integruoti šią medžiagą į pamokas mokslo metų eigoje. Projekto dalyviai įsipareigoja įsteigti ES informacijos lentyną savo gimnazijoje (arba virtualų ES informacijos centrą - nuorodų į informacijos apie ES šaltinius mokyklos kompiuteriuose ar tinklalapyje) ir surengti Europos dienos šventę. Gimnazijos, įvykdžiusios šiuos minimalius reikalavimus, tampa MEPA tinklo narėmis.

Mokslo metų eigoje EP biuras Lietuvoje organizuos du-tris mokomuosius seminarus projekto mokytojams, kurių metu bus kalbama apie ES politines ar ekonomines aktualijas, projekto mokomąją medžiagą ir jos panaudojimą, Europos dienos šventės idėjas ir kt.

Vertindami projekto veiklas, atsižvelgiame į pamokų ir dalyvių skaičių, mokyklos dydį, Europos dienos ar papildomų renginių kiekį, mastą ir originalumą, viešinimo mastus ir vietos bendruomenės įtraukimą. Norintys varžytis dėl galimybės keliauti į Strasbūrą ar dalyvauti mokymuose Briuselyje raginami į tai atsižvelgti.

Visais klausimais, susijusiais su projektų, kreipkitės į mūsų biurą telefonu 8 5 2120766 arba epvilnius@europarl.europa.eu.