skip to content

 
 
 

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!"

Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėjeDu EP nariai balsuoja EP plenarinių sesijų salėje
Du balsuojantys europarlamentarai posėdžių salėje

Vaidmenų žaidimas "Balsuojam!" suteikia galimybę moksleiviams išbandyti savo daugiašalių derybų aplinkoje. Tapdami skirtingų šalių ir politinių pažiūrų europarlamentarais trumpam laikui, turėdami sprendimo reikalaujančią problemą, kurią būtinai turi išspręsti nepaisydami skirtumų, žaidimo dalyviai mokosi kompromiso meno, ieško būdų sutaikyti skirtumus ir kompensuoti galimus praradimus. Žaidimas skirtas vyrensiems nei 16 metų jaunimui (bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, gimnazijų moksleiviams, kolegijų studentams ar jaunimo organizacijų atstovams).

Žaidimo trukmė - 90 minučių. Dalyvauti žaidime gali nuo 20 iki 35 žmonių. Žaidėjai dalinami į tris politines frakcijas, keturias šalis ir 3-4 komitetus. Išankstinio pasirengimo žaidimo nereikia.

Tarp žaidimo metu svarstomų problemų - išmokos ūkininkams, mėsos vartojimas, darbo laiko ribojimas, elektroninių cigarečių reglamentavimas ir kiti klausimai. Priklausomai nuo dalyvių skaičių kinta svarstomų klausimų skaičius ir komitetų skaičius.

Žaidimo pabaigoje dalyviai gali pasidalinti savo įspūdžiais apie žaidimo sudėtingumą be sužino kiek daugiau apie teisės aktų priėmimo procesą Europos Sąjungoje, kurioje derinami 28 šalių, 8 politinių frakcijų ir daugelių skritingų interesų grupių norai ir interesai.

Jei norėtumėte surengti žaidimą savo mokykloje ar kolegijoje, susisiekite su mumis: 8 5 2120766 arba epvilnius@europarl.europa.eu.