Andrea RAGGIO : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Група за Европейската обединена левица - Член на бюрото
  • 21-01-1992 / 11-01-1993 : Група за Европейската обединена левица - Член
  • 12-01-1993 / 14-02-1993 : Група на социалистите - Член
  • 15-02-1993 / 20-04-1993 : Група на социалистите - Член на бюрото
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Група на Партията на европейските социалисти - Член на бюрото

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Италия)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Италия)

Квестор 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Европейски парламент
  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Бюро на Европейския парламент
  • 15-01-1992 / 18-01-1994 : Бюро на Европейския парламент
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Европейски парламент

членове 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Квестори
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по регионална политика и регионално планиране
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Делегация за връзки със страните от Машрека
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Канада
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Квестори
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по регионална политика, регионално планиране и връзки с регионални и местни власти
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с Канада
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки с Канада

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по икономически и парични въпроси
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по социални въпроси, заетост и работна среда
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по социални въпроси, заетост и работна среда
  • 16-03-1992 / 09-12-1992 : Делегация за връзки с Швеция
  • 10-12-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Унгария
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с Унгария
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Унгария