Karl PARTSCH : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 20-11-1991 : Група на Зелените в Европейския парламент - Член
  • 21-11-1991 / 18-07-1994 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 20-11-1991 : Bündnis 90/die Grünen (Германия)
  • 21-11-1991 / 18-07-1994 : parteilos (Германия)

членове 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Делегация за връзки с Австрия
  • 15-01-1992 / 31-01-1994 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕО-Австрия
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Австрия