Hartmut PERSCHAU : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 10-07-1991 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 10-07-1991 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Германия)

Заместник-председател 

  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и ЕИО (АКТБ-ЕИО)
  • 13-09-1990 / 10-07-1991 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и ЕИО (АКТБ-ЕИО)

членове 

  • 26-07-1989 / 10-07-1991 : Комисия по развитие и сътрудничество

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-05-1990 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 15-05-1990 / 10-07-1991 : Комисия по политически въпроси