Luciano VECCHI : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Група на Партията на европейските социалисти - Член

Национални партии 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Италия)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Италия)

Заместник-председател 

  • 26-07-1994 / 20-09-1995 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 21-09-1995 / 15-01-1997 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 27-10-1997 / 19-07-1999 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)

членове 

  • 21-07-1994 / 25-07-1994 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 02-10-1997 / 26-10-1997 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)

Заместник 

  • 21-07-1994 / 24-01-1996 : Комисия по външноикономически отношения
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 25-01-1996 / 15-01-1997 : Комисия по културата, младежта, образованието и медиите
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по културата, младежта, образованието и медиите
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 29-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по рибно стопанство