Gianfranco AMENDOLA : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Група на Зелените в Европейския парламент - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (Италия)

Заместник-председател 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите

членове 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН и Република Корея (AIPO)
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Канада
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с Канада
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки с Канада