Michèle ALLIOT-MARIE : 8-ми парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 01-07-2014 / 01-07-2019 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) - Член

Национални партии 

  • 01-07-2014 / 29-05-2015 : Union pour un Mouvement Populaire (Франция)
  • 30-05-2015 / 01-07-2019 : Les Républicains (Франция)

Председател 

  • 13-10-2014 / 01-07-2019 : Делегация за връзки с Арабския полуостров

членове 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Комисия по външни работи
  • 14-07-2014 / 12-10-2014 : Делегация за връзки с Арабския полуостров
  • 13-10-2014 / 01-07-2019 : Съвет на председателите на делегации
  • 19-01-2017 / 01-07-2019 : Комисия по външни работи

Заместник 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Комисия по заетост и социални въпроси
  • 14-07-2014 / 01-07-2019 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 19-01-2017 / 02-07-2017 : Комисия по заетост и социални въпроси
  • 03-07-2017 / 01-07-2019 : Комисия по промишленост, изследвания и енергетика

Основни парламентарни дейности 

Предложения за резолюции 
Предложения за резолюции се внасят по актуални въпроси, по искане на комисия, на политическа група или на най-малко 5% от членовете на ЕП и се гласуват на пленарно заседание. Член 132, член 136, член 139, член 144

Въпроси, изискващи устен отговор 
Въпросите с искане за устен отговор, последвани от разисквания, отправени до Европейската комисия, Съвета или заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза, могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на ЕП. Член 136

Други парламентарни дейности 

Въпроси, изискващи писмен отговор 
Членовете на ЕП могат да отправят до председателя на Европейския съвет, Съвета, Комисията и заместник-председателя на Комисията/върховен представител на Съюза определен брой въпроси с искане за писмен отговор. Член 138, приложение III

Декларации 

Декларация за финансови интереси