Maxime J.M. VERHAGEN : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Christen Democratisch Appèl (Нидерландия)

Заместник-председател 

  • 17-02-1992 / 17-09-1992 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейската икономическа общност (АКТБ-ЕИО)
  • 18-09-1992 / 16-09-1993 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейската икономическа общност (АКТБ-ЕИО)
  • 17-09-1993 / 18-07-1994 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейската икономическа общност (АКТБ-ЕИО)

членове 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 24-11-1989 / 12-09-1990 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и ЕИО (АКТБ-ЕИО)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и ЕИО (АКТБ-ЕИО)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между АКТБ и ЕИО (АКТБ-ЕИО)
  • 15-01-1992 / 16-02-1992 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейската икономическа общност (АКТБ-ЕИО)
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по развитие и сътрудничество

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по младежта, културата, образованието, медиите и спорта
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по граждански свободи и вътрешни работи
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Подкомисия по правата на човека
  • 11-03-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 11-02-1993 / 22-06-1993 : Делегация за връзки с Китайската народна република