Carlos ROBLES PIQUER : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Заместник-председател

Национални партии 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Испания)

Председател 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Делегация за връзки с Централна Азия и Монголия
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Делегация за връзки с Централна Азия и Монголия

Заместник-председател 

  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 27-10-1997 / 19-07-1999 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)

членове 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по външни работи, сигурност и отбранителна политика
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 02-10-1997 / 27-10-1997 : Членове на Европейския парламент в Съвместната асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)

Заместник 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по изследвания, технологично развитие и енергетика
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Делегация за връзки с Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменистан и Монголия
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по изследвания, технологично развитие и енергетика
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Делегация за връзки с Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменистан и Монголия
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Делегация за връзки с Казахстан, Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменистан и Монголия