Luis PLANAS PUCHADES : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 10-12-1991 : Група на социалистите - Член
  • 11-12-1991 / 20-04-1993 : Група на социалистите - Заместник-председател
  • 21-04-1993 / 28-12-1993 : Група на Партията на европейските социалисти - Заместник-председател

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 28-12-1993 : Partido Socialista Obrero Español (Испания)

членове 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по политически въпроси
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 15-01-1992 / 28-12-1993 : Комисия по институционални въпроси
  • 15-01-1992 / 28-12-1993 : Комисия по външни работи и сигурност
  • 28-01-1992 / 28-12-1993 : Подкомисия по сигурност и разоръжаване
  • 11-02-1993 / 28-12-1993 : Делегация за връзки със Съединените американски щати

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по външноикономически отношения
  • 15-01-1992 / 28-12-1993 : Комисия по външноикономически отношения
  • 16-03-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с републиките от Общността на независимите държави (ОНД)
  • 11-02-1993 / 28-12-1993 : Делегация за връзки с републиките от Общността на независимите държави (ОНД)