Rui AMARAL : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 13-02-1986 / 05-04-1987 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Член
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател
  • 14-09-1987 / 13-05-1988 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател
  • 14-05-1988 / 24-07-1989 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател

Национални партии 

  • 13-02-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Португалия)
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Partido Social Democrata (Португалия)

Заместник-председател 

  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Европейски парламент
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Бюро на Европейския парламент
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Европейски парламент
  • 14-09-1987 / 24-07-1989 : Бюро на Европейския парламент

членове 

  • 16-02-1986 / 12-09-1986 : Комисия по младежта, културата, образованието, информацията и спорта
  • 26-02-1986 / 07-05-1986 : Делегация за връзки с Австрия
  • 07-05-1986 / 20-01-1987 : Делегация за връзки с държавите от Персийския залив
  • 11-09-1986 / 20-01-1987 : Комисия по бюджетите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по бюджетите
  • 26-10-1987 / 24-07-1989 : Делегация за връзки с Малта
  • 14-07-1989 / 24-07-1989 : Делегация за връзки със страните от Централна Америка и групата Контадора

Заместник 

  • 20-02-1986 / 20-01-1987 : Комисия по икономически и парични въпроси и индустриална политика
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по икономически и парични въпроси и индустриална политика