Llewellyn T. SMITH : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Група на социалистите - Член
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Група на Партията на европейските социалисти - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Labour Party (Обединено кралство)

членове 

  • 26-07-1989 / 18-01-1990 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 19-01-1990 / 14-01-1992 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 15-01-1992 / 14-02-1992 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 14-02-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Норвегия
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕО-Норвегия
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Норвегия

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-09-1989 : Комисия по бюджетен контрол
  • 26-07-1989 / 18-01-1990 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 19-01-1990 / 14-01-1992 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 15-01-1992 / 27-03-1992 : Делегация за връзки с Япония
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 27-02-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Междупарламентарната организация на АСЕАН (AIPO) и Република Корея
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Междупарламентарната организация на АСЕАН (AIPO) и Република Корея
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Междупарламентарната организация на АСЕАН (AIPO) и Република Корея