Anthony M.H. SIMPSON : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 30-04-1992 : Група на Европейските демократи - Член
  • 01-05-1992 / 13-05-1992 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член
  • 14-05-1992 / 18-07-1994 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член на бюрото

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Conservative and Unionist Party (Обединено кралство)

Квестор 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Европейски парламент
  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Бюро на Европейския парламент
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Европейски парламент
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Бюро на Европейския парламент

членове 

  • 26-07-1989 / 13-01-1992 : Квестори
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Делегация за връзки с Канада
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки със страните от Централна Америка и Мексико
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Квестори
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки със страните от Централна Америка и Мексико
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки със страните от Централна Америка и Мексико

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по петициите
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите