Gordon J. ADAM : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Група на социалистите - Член

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Labour Party (Обединено кралство)

Заместник-председател 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии

членове 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по Правилника за дейността и петициите
  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Делегация за връзки с Комитета на парламентаристите от ЕАСТ
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Делегация за връзки с Комитета на парламентаристите от ЕАСТ
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Делегация за връзки с Норвегия

Заместник 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по бюджетите
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по проверка на пълномощията
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по петициите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по бюджетите