Gordon J. ADAM : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Група на Партията на европейските социалисти - Член

Национални партии 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Labour Party (Обединено кралство)

Заместник-председател 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по изследвания, технологично развитие и енергетика
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по изследвания, технологично развитие и енергетика

членове 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Комисия по изследвания, технологично развитие и енергетика
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по рибно стопанство
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Делегация за връзки с Русия
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Делегация за връзки с Русия
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Делегация за връзки с Русия
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по рибно стопанство
  • 14-10-1997 / 30-11-1997 : Делегация за връзки с Русия
  • 01-12-1997 / 23-02-1999 : Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия

Заместник 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по институционални въпроси
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Делегация за връзки с Литва
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по бюджетите
  • 14-10-1997 / 19-07-1999 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Литва