Michel C. PONIATOWSKI : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Група на либералите и демократите - Член
  • 13-12-1985 / 05-04-1987 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател
  • 06-04-1987 / 14-05-1988 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Член
  • 15-05-1988 / 24-07-1989 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Франция)

Председател 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии