Brigitte HEINRICH : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 09-03-1986 : Група Дъга: Федерация на Зеления алианс- Европейска алтернатива, Агалев-Еколо, Датското народно движение срещу членство в Европейската общност и Европейски свободен алианс в Европейския парламент - Член
  • 10-03-1986 / 03-12-1986 : Група Дъга: Федерация на Зеления алианс- Европейска алтернатива, Агалев-Еколо, Датското народно движение срещу членство в Европейската общност и Европейски свободен алианс в Европейския парламент - Председател
  • 04-12-1986 / 29-12-1987 : Група Дъга: Федерация на Зеления алианс- Европейска алтернатива, Агалев-Еколо, Датското народно движение срещу членство в Европейската общност и Европейски свободен алианс в Европейския парламент - Член

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 29-12-1987 : Bündnis 90/die Grünen (Германия)

членове 

  • 26-07-1984 / 12-12-1984 : Комисия по външноикономически отношения
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по правата на жените
  • 13-12-1984 / 20-01-1987 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 21-01-1987 / 12-03-1987 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 13-03-1987 / 29-10-1987 : Комисия по политически въпроси

Заместник 

  • 26-07-1984 / 12-12-1984 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 24-04-1985 / 20-01-1987 : Комисия по политически въпроси
  • 09-07-1985 / 22-10-1985 : Комисия по бюджетите
  • 21-01-1987 / 29-12-1987 : Комисия по правата на жените
  • 21-01-1987 / 29-12-1987 : Комисия по развитие и сътрудничество