Giovanni GIAVAZZI : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Заместник-председател

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Италия)

членове 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по институционални въпроси
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Делегация за връзки с Япония
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по институционални въпроси
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Делегация за връзки с Япония

Заместник 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по икономически и парични въпроси и индустриална политика
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по Правилника за дейността и петициите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по икономически и парични въпроси и индустриална политика