Elise C.A.M. BOOT : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 08-09-1985 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член
  • 09-09-1985 / 05-04-1987 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член на бюрото
  • 06-04-1987 / 22-06-1989 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член
  • 23-06-1989 / 24-07-1989 : Независими

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christen Democratisch Appèl (Нидерландия)

Председател 

  • 11-02-1985 / 09-03-1986 : Делегация за връзки със страните от Източна Европа
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Делегация за връзки със страните от Източна Европа

Заместник-председател 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Делегация за връзки със страните от Източна Европа - Група I

членове 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по регионална политика и регионално планиране
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по Правилника за дейността и петициите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по регионална политика и регионално планиране
  • 20-02-1987 / 24-07-1989 : Комисия по петициите

Заместник 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по институционални въпроси
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по правата на жените
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по правата на жените