Giovanni BERSANI : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член на бюрото

Национални партии 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Италия)

Заместник-председател 

  • 26-07-1984 / 12-09-1984 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 13-09-1984 / 20-01-1987 : Комисия по развитие и сътрудничество

членове 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕИО-Турция

Заместник 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Комисия по външноикономически отношения
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Комисия по социални въпроси и заетост