Victor ABENS : 1-ви парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Група на социалистите - Член на бюрото

Национални партии 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Parti ouvrier socialiste luxembourgeois (Люксембург)

членове 

  • 19-07-1979 / 08-02-1981 : Комисия по младежта, културата, образованието, информацията и спорта
  • 09-02-1981 / 08-03-1982 : Комисия по социални въпроси и заетост
  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Комисия по бюджетите
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Делегация за връзки с Кипър