Rui Manuel ALMEIDA MENDES : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Заместник-председател
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Група на либералите, демократите и реформаторите - Член

Национални партии 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Португалия)

Заместник-председател 

  • 23-04-1986 / 20-01-1987 : Комисия по политически въпроси
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Комисия по политически въпроси

членове 

  • 16-01-1986 / 23-04-1986 : Комисия по политически въпроси
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Делегация за връзки със страните от Магреба (Алжир, Мароко, Тунис)