Monique BADÉNES : 2-ри парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 06-01-1989 / 24-07-1989 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член

Национални партии 

  • 06-01-1989 / 24-07-1989 : Union pour la démocratie française (Франция)

членове 

  • 13-03-1989 / 24-07-1989 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Делегация за връзки с Канада

Заместник 

  • 13-03-1989 / 24-07-1989 : Комисия по правата на жените
  • 13-03-1989 / 24-07-1989 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите