José APOLINÁRIO : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-07-1994 / 14-11-1995 : Група на Партията на европейските социалисти - Член
  • 15-11-1995 / 03-02-1997 : Група на Партията на европейските социалисти - Член на бюрото
  • 04-02-1997 / 02-10-1998 : Група на Партията на европейските социалисти - Заместник-председател

Национални партии 

  • 19-07-1994 / 02-10-1998 : Partido Socialista (Португалия)

Квестор 

  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Европейски парламент
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Бюро на Европейския парламент

членове 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Делегация за връзки със страните от Магреба и Съюза на арабския Магреб
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Югоизточна Азия и Република Корея
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Делегация за връзки със страните от Магреба и Съюза на арабския Магреб
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Югоизточна Азия и Република Корея
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Квестори
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Делегация за връзки със страните от Магреба и Съюза на арабския Магреб
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Комисия по рибно стопанство
  • 14-10-1997 / 02-10-1998 : Делегация за връзки със страните от Магреба и Съюза на арабския Магреб

Заместник 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по рибно стопанство
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони